close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 listopada 2016

  Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim Wiceprezydenta Islamskiej Republiki Iranu, Pana Ali Akbara Salehi’ego

   

   

  Prezydent RP Andrzej Duda gościł w środę w Pałacu Prezydenckim Wiceprezydenta Islamskiej Republiki Iranu, Pana Ali Akbara Salehi’ego.

   

  Przywódcy rozmawiali o perspektywach rozwoju relacji dwustronnych. Potwierdzili gotowość do intensyfikacji kontaktów politycznych, gospodarczych, kulturalnych oraz naukowych. Zgodzili się, że dotychczasowe historycznie dobre relacje, jakie łączą oba kraje, pozwalają z optymizmem spoglądać na rozwój stosunków polsko-irańskich w przyszłości.

   

  - Teraz, gdy Iran podpisał porozumienia odblokowujące sankcje, jest dzisiaj krajem, który się rozwija, poszukuje nowych partnerów. W Iranie obecny jest PGNiG. Liczymy na to, że będzie możliwe otwarcie połączenia lotniczego LOT-u do Teheranu. To by otworzyło możliwości dynamicznego rozwoju relacji gospodarczych - powiedział minister Krzysztof Szczerski.

   

  Dodał, że rozmowa polskiego prezydenta z irańskim wiceprezydentem dotyczyła obszarów gospodarczych, w których ta współpraca mogłaby się rozwinąć. Kolejny obszar to współpraca badawcza w zakresie naukowych badań nuklearnych - mówił minister Krzysztof Szczerski.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: