close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 •  

  Wszystkim osobom przebywającym w Iranie rekomendujemy rejestrację w systemie Odyseusz.

   

   

   

   

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Iranu dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą. Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do Iranu potrzebna jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

   

   

   

   

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

   

   

   

   

   

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

     

  Podkreślamy, że na terenie Iranu nie można korzystać z kart płatniczych oraz kredytowych używanych w innych krajach. Zalecamy rozważne planowanie budżetu oraz zabranie ze sobą w podróż wystarczającej ilości gotówki, którą na terenie kraju można wymienić na walutę lokalną.

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: