close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE/WYDZIALE KONSULARNYM

 • W celu zarezerwowania wizyty w konsulacie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat.


  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw wizowych (tj. złożenia wniosku wizowego).


  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.


  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów, złożenie odwołania od negatywnej decyzji wizowej. Odbiór odbywa się w konsulacie od niedzieli do czwartku  w godz.13:00-15:00.


  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).


  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.


  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia konsulat jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.


  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu +98 21 88 78 72 62/63/64 . Nie dotyczy to złożenia wniosku wizowego, który może być przyjęty jedynie po uprzednim wypełnieniu aplikacji on line i dokonaniu wyboru tzn. appointment time, czyli dnia złożenia aplikacji wizowej wraz z kompletem dokumentów w konsulacie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: